Další zprávy

 
 

V italských mládežnických týmech je moc černochů

18. 2. 2015, Text: Redakce
 
V italských mládežnických týmech je moc černochů
flickr.com

Podle bývalého trenéra AC Milán Arriga Sacchiho působí v mládežnických týmech v Itálii příliš mnoho zahraničních a černých hráčů a že tento trend poškozuje italský fotbal. Z přetlaku cizinců prý vyplývá jen to, že italové jsou národ bez hrdosti a důstojnosti.

 

Poznatky z turnaje mládeže

Bývalý trenér AC Milán a Realu Madrid se v únoru zúčastnil turnaje Viareggio, který je nejprestižnější turnaj mládeže v Itálii. Turnaj vyhrál mládežnický tým Interu Milán. I když Sacchi podle svých slov není rasista, domnívá se, že zvýšení počtu černých a zahraničních hráčů je pro italský fotbal špatné.

"Italský fotbal je nyní bez důstojnosti a hrdosti, protože je v něm příliš mnoho cizinců, kteří hrají také v mládežnických týmech," řekl Sacchi pro La Gazzetta dello Sport. "V našich mládežnických klubech je příliš mnoho černých hráčů."

Obhajoba rasismu?

"Rozhodně nejsem rasista. Moje trenérská historie dokazuje opak, počínaje Frankem Rijkaardem. Ale při sledování Viareggia bych řekl, že máme v týmech příliš mnoho černých hráčů. Itálie tím ztratila důstojnost a svou pýchu. Nemůžeme mít týmy složené z 15 cizinců."

Sacchi se později pokoušel obhájit, že není rasista, ale moc se mu to s jeho argumenty nepovedlo: "Byl jsem nepochopen. Představte si, že bych byl rasista. To bych se nemohl na turnaj ani koukat, když tam hrály týmy se čtyřmi černými kluky na hřišti. Vždycky jsem trénoval týmy, kde byly zastoupeny různé barvy pleti a také jsem jich hodně nakoupil. A to jak v Miláně tak i v Realu Madrid. Chtěl jsem jen poukázat na to, že jsme jako Italové ztratili naši hrdost a národní identitu."

 

Poslední komentáře

guzz prej "já nejsem rasista"       (Reagovat)