Další zprávy

 
 

Etoo prý předčasně opustí Everton

12. 1. 2015, Text: Redakce
 
Etoo prý předčasně opustí Everton
flickr.com

Třiatřicetiletý útočník Samuel Eto'o má s anglickým Evertonem smlouvu až do konce příštího ročníku, ale je možné že změní dres dříve. Velký zájem o zkušeného kanonýra má italská Sampdoria, která se prý dohodla s bývalým kamerunským reprezentantem na podmínkách jeho smlouvy.

Eto'o by měl v klubu hrající Serii A nahradit Manola Gabbiadiniho, doba kontraktu by měla trvat osmnáct měsíců a za tuto dobu by měl dostat 2 mil. euro.

 

Jeho fotbalové začátky

V roce 1996 odešel z akademie Kadji do Realu Madrid. Na skauty tohoto klubu totiž zapůsobil během svého turné po Španělsku. Ihned odešel na hostování do divizního Leganés, aby nabral potřebné zkušenosti pro fotbal ve Španělsku. O rok později, v roce 1998 se opět zkoušel prosadit v Realu Madrid, nepovedlo se mu to a odešel na hostování do Espanyolu Barcelona. V roce 1999 se jeho kariéra posunula o maličký kousíček dále, v Realu Madrid se objevil ve třech ligových zápasech.

V srpnu roku 2000 odešel na další hostování. Tentokrát do ostrovního španělského klubu RCD Mallorca. A začal pomalu ukazovat, co v něm doopravdy je. Mallorca byla s jeho službami nadmíru spokojena a koupila jej od Realu Madrid, avšak madridský klub si ponechal na kamerunského fotbalistu předkupní právo.

Za čtyři roky strávené v Realu Mallorca si udělal po celém Španělsku výborné jméno a stal se přestupovým cílem španělských i zahraničních velkoklubů. Zpátky ho chtěl samozřejmě i Real Madrid, Eto'ovi se prý do návratu nechtělo. Souboj o Eto'a nakonec vyhrála FC Barcelona.

 

Poslední komentáře

Žvejkal Ten jde zase jenom za penězma... (Reagovat)