Další zprávy

 
 

Reprezentaci čeká přátelák se Slovenskem

31. 3. 2015, Text: Redakce
 
Reprezentaci čeká přátelák se Slovenskem
facebook.com/narodak

Tři dny po remíze 1:1 v evropské kvalifikaci s Lotyšskem nastoupí Češi v úterý k utkání na Slovensku. Přestože půjde jen o přípravný zápas, pro oba týmy bude vzhledem ke společné federální minulosti velmi prestižní. Český kouč Pavel Vrba navíc zažije návrat do Žiliny, kde působil v letech 2006 až 2008 a vybojoval slovenský titul.

 

Na Slováky bez opor

Zatímco Češi v sobotu po nepřesvědčivém výkonu a remíze s Lotyšskem přišli o sérii čtyř výher v kvalifikaci, Slováci o den dříve porazili Lucembursko 3:0 a jsou spolu s Anglií jedinými dvěma týmy, které v pěti zápasech neztratily ani bod.

"Slováci jsou momentálně ve větší pohodě než my, protože odehráli zase vítězné utkání, mají patnáct bodů a už jsou strašně blízko k mistrovství Evropy. My si to trošku zkazili remízou 1:1 s Lotyšskem," řekl novinářům Vrba. "Věřím, že motivace hráčů je obrovská, zápas bude ofenzivní z obou stran a bude diváky bavit," doplnil český kouč.

Oba trenéři plánují dát šanci méně vytíženým hráčům. Český tým po duelu s Lotyši opustily opory kapitán Tomáš Rosický, brankář Petr Čech, obránce David Limberský a útočník David Lafata. "Na Slovensku dostanou příležitost právě ti, kteří toho tolik neodehráli. Toho se budu držet, i když nám zápas s Lotyšskem tolik nevyšel," prohlásil Vrba.

Zápas má v Žilině výkop v úterý ve 20:30.