Další zprávy

 
 

Pavel Vrba se vrací do Žiliny

31. 3. 2015, Text: Redakce
 
Pavel Vrba se vrací do Žiliny
flickr.com

Jednapadesátiletý trenér české reprezentace Pavel Vrba se vrací do Žiliny jako soupeř Slovenské reprezentace. Jeho působení ve slovenské klubu mezi lety 2006/2008 bylo úspěšné, hned v první sezóně je dovedl k mistrovskému titulu. Jelikož toto angažmá nastartovalo jeho úspěšnou kariéru bude pro něj návrat určitě velmi prestižní. Zápas v Žilině má výkop dnes ve 20:30.

 

Pavel Vrba se do Žiliny těší

Český trenér Pavel Vrba promluvil před utkáním na Slovensku: „Na Žilinu hrozně rád vzpomínám, je to klub, který mě odrazil někam, kam jsem ani nedoufal, že se odrazit můžu. Samozřejmě pro mě to utkání zvlášť v Žilině je hodně prestižní a moc se na něj těším. Jsem rád, že v Žilině hrajeme. Doufám, že všichni budou po zápase spokojení a i výsledek bude takový, že z něj budeme mít radost. Zažil jsem tady Ligu mistrů se Spartakem Moskva, vždy jsem se tu na nějakém zápase objevil."

Dále pokračoval: „Jezdím pravidelně na Moravu se zastávkou v Žilině. Žilina pro mě samozřejmě neskončila, naopak tu mám spoustu známých a setkávám se pravidelně s činovníky klubu. Žilina je furt někde ve mně. Ozvala se mi už spousta lidí, jestli nezajdeme na kafe, takže asi moc času v hotelu mít nebudu. O to příjemnější to ale bude. Znám prostředí, lidi i fanoušky. Určitě budou fandit Slovensku, nevěřím, že by fandili Česku, ale těším se na to."

Nakonec promluvil o možné sestavě české reprezentace: „Neřeknu úplně přesnou sestavu, ale určitě bude víc změn než obvykle. Víc než tyto čtyři. Dáme prostor hráčům, kteří na tu příležitost čekají, kteří ji pomalu půl roku nedostali, protože po dobu kvalifikace těch změn moc nebylo. Když se věnujeme nácvikům, dělají to všichni stejně. Samozřejmě typologicky na některých postech nastoupí trošku jiní hráči, mají jiné návyky v klubech. Ale nechceme to zase moc měnit. Po sobotě jsme byli všichni zklamaní, ale nemíníme po jednom nevydařeném zápase něco najednou překopávat."

Anketa

Jak skončí přípravný zápas mezi Slovenskem a Českem?
Anketa byla uzavřena, celkem hlasovalo: 16 uživatelů.

50%
Zápas vyhraje Slovensko
Počet hlasů: 8
 
37,5%
Zápas vyhraje Česko
Počet hlasů: 6
 
12,5%
Zápas skončí remízou
Počet hlasů: 2