Hodnocení českých hráčů po zápase s Lotyšskem

30. 3. 2015, Text: Redakce
 

Češi si v sobotu nijak dobře nevedli, my jsme se v tomto hodnocení ale podrobně podívali na výkony jednotlivých hráčů. Který z nich byl nejlepší a který naopak zklamal? Hodnotili jsem od jedničky do desítky, čím větší, tím lepší.

 

Hodnocení hráčů - Petr Čech 4

 
 
 

Po sérii úvodních a ne moc přesných nákopů se dostal do akce až v minutě devatenácté, kdy musel na zem proti střele soupeře. Ta ale razantní nebyla a Čech práci neměl. S úvodním gólem zápasu ale nic moc dělat nemohl, Višňakovs totiž v nelehké situace mířil přesně na zadní tyč a tady měl Čech svědomí čisté. Ve čtyřicáté první minutě si pak reprezentační jednička připsala velice špatný odkop, když míč chytl zpětnou rotaci a skončil daleko v autu.

I ve čtyřicáté osmé minutě byl Čech v akci celkem nejistý, vyběhl si totiž na centr po rohu a jeho vyboxovaný míč skončil pouze pár metrů před ním. Když měl o minutu později možnost svoji chybu napravit výkopem, poslal ho až do náruče svému brankářskému protějšku. V šedesáté čvrté minutě se musel vytáhnout po střele Rakelse, kterou ale nakonec špičkami prstů vytáhl na roh. V sedmdesáté čvrté minutě na něj už už skoro sám mohl Šabala, Čech si pro míč dojít mohl a byl by tam dříve, zůstal ale v bráně. V osmdesáté šesté minutě pak byl při lobu Valerijse Šabaly příliš vyběhnutý a musel být rád, že Lotyš jeho bránu minul.

Výkon moc jistý nebyl, za gól sice nemohl a připsal si jeden dobrý zákrok, celkově to ale stačí pouze na čtyřku.