Další zprávy

 
 

Guardiola měl zájem o trénování slavného národního týmu

8. 7. 2015, Text: Redakce
 
Guardiola měl zájem o trénování slavného národního týmu
flickr.com

Loňské mistrovství světa mohlo mít zajímé překvapení. Trenér Pep Guardiola údajně velmi toužil, aby na loňském MS vedl brazilskou reprezentaci. Vedení svazu se však obávalo reakce fanoušků na angažování zahraničního kouče, a proto z dohody sešlo. V rozhovoru to prohlásil obránce Dani Alves.

 

Svaz nechce pro reprezentaci to nejlepší

"Od chvíle, kdy jsem se s ním poprvé potkal, tak říkal, že chce trénovat Brazílii. Dokonce už měl v hlavě sestavu a také připravenou kompletní strategii," řekl Alves. "U týmu ho ale nechtěli, protože se obávali, že Brazílie cizího trenéra nepřijme. Pep je přitom nejlepší trenér na světě. V Barceloně odstartoval revoluci ve fotbale i v týmu. Kdyby nás na šampionátu vedl, měli bychom šanci. Když ale odmítli takového trenéra, tak ukázali, že nechtějí pro reprezentaci to nejlepší," dodal.

Brazilci se od MS trápí

Před Guardiolou, který prý dokonce souhlasil s tím, že plat dostane pouze v případě uspokojivého výsledku, nakonec dostal přednost Luiz Felipe Scolari. Loni na domácím šampionátu ale jeho výběr vybouchl, když přesně před rokem v semifinále utrpěl debakl 1:7 s Německem. Scolariho poté nahradil bývalý reprezentační kapitán Dunga, který už u týmu působil na mistrovství v roce 2010. Ani pod jeho vedením se však výsledky nezlepšily a Brazílie na nedávném jihoamerickém šampionátu vypadla ve čtvrtfinále s Kolumbií.

Vedení svazu proto před týdnem dalo dohromady komisi složenou z bývalých hráčů, trenérů a zástupců médií, která má za úkol vypracovat strategii na zlepšení kvality domácích soutěží a národního týmu.