Další zprávy

 
 

Messiho dloubák byl nejlepší, myslí si Panenka

1. 5. 2015, Text: Redakce
 
Messiho dloubák byl nejlepší, myslí si Panenka
flickr.com

Panenkova kopací technika trestného kopu byla již mnohokrát zkopírována. Český internacionál se tímto lišáckým gólem zapsal do historie světového fotbalu ve finále Evropského šampionátu v Bělehradě roku 1976. Naposledy si ji vyzkoušel Lionel Messi v utkání proti Getafe (6:0). Vršovickým dloubákem tak otevřel skóre a také prolomil své penaltové prokletí. Jeho provedení pak ocenil i samotný Antonín Panenka.

 

Mimořádné provedení

"Technicky to provedl naprosto mimořádně," ocenil úspěšný pokus sám autor legendárního vršovického dloubáku. Po barcelonské exhibici, kdy nebohé Getafe odjelo z Camp Nou s šestigólovým výpraskem, španělská média opět oslavovala jednoho hrdinu. Lionel Messi vstřelil dvě branky, v prvním případě krásně proměnil penaltu obloučkem doprostřed ve stylu Antonína Panenky.

Po zápase se na internetu objevily koláže, kde je Messi vyobrazen s typickým knírkem Antonína Panenky. Bývalý československý reprezentant a mistr Evropy z roku 1976 pokus argentinského šutéra velmi chválil.

Mimořádné provedení
 
 

Lepší než Totti nebo Zidane

"Jeho provedení bylo nejlepší, které jsem kdy viděl. Nedal moc velkou ránu, míč letěl v dobrém směru a ve správné výšce," řekl Panenka. "Po technické stránce byl ten kop naprosto mimořádný. Jen to ukázalo Messiho mimořádné kvality."

Penaltu po vzoru české fotbalové legendy, kterou Panenka rozhodl finále mistrovství Evropy v Bělehradě, zkouší kdekdo. "Hráči jako Francesco Totti a Zinedine Zidane také to zkoušeli, ale Messi to trefil nejlíp ze všech," podotkl Panenka.

Messiho penalta po vzoru Panenky