Další zprávy

Messi přepsal historii Barcelony

19. 4. 2015, David Squerzi

flickr.com

Barcelona v posledním ligovém kole proti Valencii sice nepředvedla ideální výkon, ale nakonec měla několik důvodů k radosti. Blaugranas nakonec zvládli těžký zápas a získali tři body za výhru 2:0 a drží tak i nadále první místo v lize před Realem Madrid. Katalánský velkoklub sice vstřelil vedoucí branku již v první minutě, když úspěšně zakončil Luis Suárez. V následujících minutách měla spousty šancí Valencie, která dokonce neproměnila pokutový kop v desáté minutě. Domácí klub se o vítězství strachoval až do nastaveného času, kdy jim potřebný klid dal svoji brankou Lionel Messi.

Lionel Messi opět přepsal historii, dokázal v dresu Barcy vstřelit již 400 branek. Sedmadvacetiletý kanonýr dal svůj první gól za Barcelonu v roce 2005 proti Albacete. V letošní sezoně vstřelil 46 gólů ve 46 zápasech a ztrácí čtyři branky na Cristiana Ronalda. Portugalec pokořil díky své brance proti Málaze popáté v řadě hranici padesáti nastřílených gólů za sezónu.

Vyjádření Lionela Messiho

Lionel Messi promluvil s novináři po pokoření dalšího rekordu: „Čtyři sta gólů za Barcelonu a doufám, že spoustu dalších ještě přidám! Nejdůležitější každopádně je to, že jsme z velmi těžkého zápasu získali tři body."