Další zprávy

 
 

Finále Španělského poháru sehraje Barcelona doma

26. 3. 2015, Text: Redakce
 
Finále Španělského poháru sehraje Barcelona doma
flickr.com

Stadion Realu Madrid se měl stát hostitelem finále Španělského královského poháru mezi Barcelonou a Athleticem Bilbao. Vedení klubu je ale proti. Situace se tak opakuje, totéž se totiž stalo již před třemi lety. Real Madrid nyní využil výmluvu, že hodlá dát stadion na konci května k dispozici B týmu, který bude hrát play-off o postup do druhé španělské ligy.

 

Barcelona bude mít výhodu domácího prostředí

Fotbalisté Barcelony tak budou mít ve finále Španělského poháru výhodu domácího prostředí. Athletic Bilbao přivítají na Camp Nou 30. května. Oba kluby chtěly, aby se finálový zápas odehrál na neutrální půdě a souhlasily se stadiónem Realu Madrid, jenže ten pořadatelství na Santiago Bernabéu odmítl.

V úvahu tak přicházely stadióny v Barceloně, Bilbau, Valencii a Seville. Camp Nou však ve středu vyhrál hlasování členů španělské federace v poměru 26 hlasů ku 18.

Není to poprvé, co Real odmítl pořádání finále

V roce 2012 se na Barnabéu mělo hrát rovněž finále mezi Barcou a Athleticem. Real nicméně spustil stavební práce na stadionu, takže se hrálo o pár kilometrů dál na stadionu Vicente Calderóna.

Poslední velké finále se na Bernabéu hrálo v roce 2013. Real Madrid doma po prodloužení podlehl Atlétiku 1:2. Hráčům Bílého baletu se ještě předtím nepodařilo postoupit do finále Ligy mistrů 2010, které se hrálo na Bernabéu. Z trofeje se tehdy radoval Inter Milán.