Co přinese Kroosův příchod Realu. Kdo mu uvolní místo?

19. 7. 2014, Text: Redakce
 

Toni Kroos dokončil svůj přestup do královského klubu v Madridu. Real je však úřadující vítěz Ligy mistrů, který má v kádru snad ještě větší přetlak než Bayern. Je jasné, že Kroosův příchod musí vykompenzovat odchod jiných hráčů.

 
Co přinese Kroosův příchod Realu. Kdo mu uvolní místo?
flickr.com

Rozestavení

Toni Kroos přináší Realu nebývalou variabilitu taktických možností a Carlo Ancelotti je přesně typ kouče, který dokáže rozestavení měnit přesně podle potřeb svých hráčů. Kroos se však cítí výborně na několika pozicích. Dokáže zahrát klasickou „desítku“ za útočníky v systému 4:2:3:1 stejně jako staženého dispečera míčů. Perfektně ale zapadá i do systému 4:3:3, který se nakonec v Realu pod Ancelottim ustálil. Právě v tříčlenné záloze bude nejspíš jeho místo. Otázkou zůstává, kdo mu svůj post přepustí.

Rozestavení
 
flickr.com
 

Standardní situace

Cristiano Ronaldo a Gareth Bale nejspíše k zahrávání přímých kopů ani po příchodu Kroose nikoho nepustí. Pokud jde však o rohové kopy nebo přímé kopy ze strany, je dnes Kroos asi absolutní světovou jedničkou. Jeho prudké a přesné centry znamenají smrtící nebezpečí a Ancelotti by měl dát v těchto situacích přednost Kroosovi před dosavadními exekutory Alonsem a Di Mariou. S hlavičkářskou silou, jakou disponuje Varane, Ramos, Ronaldo a Bale, by mohly být právě Kroosem zahrávané standardní situace rozhodujícím jazýčkem na vahách ve vypjatých utkáních.

Standardní situace
 
flickr.com
 

Konkurence

V každém týmu je dobře, když panuje zdravá konkurence a na každý post může nastoupit adekvátní náhrada. Přesto to vypadá, že v Realu je na trojčlennou záložní řadu až moc kohoutů na jednom smetišti. Přetlak světových hráčů by mohl působit v kabině obrovské problémy i takovému psychologovi, jakým je Carlo Ancolotti. Kroos tudíž přinese konkurenci, ale Ancelotti by měl včas vyhodnotit situaci a jednoho z klíčových hráčů včas prodat, jako se mu to povedlo s Mesutem Özilem. Potom bude Kroosův příchod opravdu znamenat zdravou rivalitu.

Konkurence
 
flickr.com
 

Kdo odejde – šance zVoleje

Xabi Alonso – 60%. Španělský záložník tuší, že věk nelze zastavit a že v Realu můžou hrát pouze hráči s nejvyšší výkonností. Právě kvůli tomu loni dlouho váhal i s novým podpisem smlouvy. Kroos má navíc některé Xabiho přednosti - perfektní čtení hry, neúnavnou fyzičku a dlouhé křížné pasy na nabíhající záložníky. O Xabiho se ihned po Kroosově příchodu začala intenzivně zajímat Benítezova Neapol, takže by došlo k osvědčené exliverpoolské spolupráci.

Angel Di Maria – 25 %. Pro Di Mariu hovoří vysoká cena, kterou by za něj Real inkasoval. Di Maria se navíc nechal slyšet, že se s ročním platem 7 milionů eur cítí v Realu nedoceněný a příchod Kroose s platem 12 milionů jeho pocitu asi příliš nepomůže. Ovšem Argentinec patří mezi největší oblíbence trenéra Ancelottiho a loni v létě mu dal přednost před Mesutem Özilem. Navíc Di Maria je levák, což je v systému 4:3:3 velmi důležitá věc. Dokáže navíc zahrát i na křídle. Ancelotti si podle zVoleje Di Mariu ponechá, pokud nepřijde James Rodriguez. V takovém případě by byl odchod Di Marii takřka jistotou.

Sami Khedira - 70 % Khedira léto v Realu patrně nepřečká. V loňské sezóně se Real Madrid přesvědčil, že úspěchy dokáže vybojovat i bez něj, když promarodil většinu sezóny. Florentino Peréz má navíc v oblibě kreativní typy fotbalistů a Khedira je spíše mužem na černou práci. Jeho odchod je nejspíš ze všech hráčů nejpravděpodobnější. Zvláště když o něj obrovský zájem projevily Arsenal a Chelsea.

Luka Modrič – 10 % Patřil v minulé sezóně k nejlepším hráčům a není důvod, proč by z Realu odcházel.

Asier Illaramendi – 50 % Nákup tohoto hráče je dodnes trochu nepochopitelný. Na Real evidentně nemá. Jediným důvodem, proč ho neprodat, je finanční ztráta a to, že by Florentino Peréz musel přiznat chybu. Nabízí se tedy hostování, nebo prodej se zpětným odkupem.

Isco – 40 % Isco je mladý, talentovaný a v Realu měl velmi dobré okamžiky. Hráč jeho kvalit však aspiruje na jisté místo v základní sestavě a to je v současném kádru prakticky vyloučené. Řešením by pro něj byl odchod jinam. To by však musel přesvědčit vedení Realu, které se ho určitě nebude chtít snadno vzdát.

Kdo odejde – šance zVoleje
 
flickr.com
 

Anketa

Koho by měl Real prodat po příchodu Toniho Kroose?

Angela Di Mariu, dostal by za něj nejvíc peněz.
 
Asiera Illaramendiho, na Real nemá dostatečnou kvalitu.
 
Isca, na svůj věk potřebuje mnohem více herního prostoru.
 
Khediru, do Realu patří konstruktivnější hráči.
 
Xabiho Alonsa, je nejméně perspektivní.
 
Modriče, jsou s Kroosem typově velmi podobní hráči.