Další zprávy

 
 

Brankář Iker Casillas opuští Real Madrid. Není jeho odchod předčasný?

12. 7. 2015, Text: Redakce
 
Brankář Iker Casillas opuští Real Madrid. Není jeho odchod předčasný?
flickr.com

Brankář Iker Casillas oblékne po dlouhých 16 letech strávených v prvním týmu Realu Madrid jiný dres. S madridským velkoklubem získal kapitán španělských mistrů světa (2010) a Evropy (2008, 2012) pět ligových titulů a tři triumfy v Lize mistrů. Nyní se může těšit na své nové působení v portugalském klubu FC Porto.

 

Legendární brankář Realu

Čtyřiatřicetiletý Casillas je odchovancem Realu Madrid, bílý dres obléká od svých devíti let. Za první tým odchytal neuvěřitelných 725 soutěžních zápasů. Více startů za Real má jeho předchůdce s kapitánskou pásku Raúl. S Bílým baletem získal Casillas celkem 18 trofejí.

Nicméně v posledních dvou sezonách ztratil pozici jasné jedničky a často se spekulovalo o jeho odchodu. Nový trenér královského klubu má momentálně k dispozici jen zraněného kostarického gólmana Keylora Navase a mladého odchovance Fernanda Pacheca, vytouženou posilou týmu je David De Gea z Manchesteru United, zde se však jednání zasekla.

Oficiální klubové prohlášení: "Děkujeme ti za všechno, Ikere," napsal na svých webových stránkách Real. "Děkujeme, že jsi byl symbolem toho nejlepšího z naší historie. Odcházíš, ale nikdy na tebe nezapomeneme, jsi v našich srdcích navždy."

Sestřih nejlepších zákroků Ikera Casillase

Anketa

Jak hodnotíte odchod Ikera Casillase z Realu Madrid?

Pozitivně, již nemá výkonnost jako dříve
 
Rozpolceně, je to konec klubové legendy jejíž výkony nestačili na základní sestavu
 
Negativně, dvě až tři sezóny mohl ještě v klidu odchytat