Další zprávy

 
 

Real Madrid se zbavil přebytečných hráčů. Udělal dobře?

27. 8. 2015, David Hanton
 
Real Madrid se zbavil přebytečných hráčů. Udělal dobře?
flickr.com

Real Madrid udělal ve svém kádru malou čistku. Barvy klubu již nebudou hájit dva fotbalisté a to Asier Illarramendi a Fabio Coentrão. První jmenovaný opouští klub na dobro a vrací se ke svému býválému zaměstnavateli a Coentrão putuje na hostování do knížecího klubu v Monaku.

 

Asier Illarramendi se nedokázal prosadit

Své nepříliš povedené angažmá v Realu Madrid končí Asier Illarramendi, který se za dva roky v Bílém baletu nedokázal prosadit. V rámci španělské ligy se tak pětadvacetiletý útočník vrací do Realu Sociedad.

"Real Madrid a Real Sociedad se dohodly na přestupu hráče Asiera Illarramendiho. Klub chce Illarramendimu vyjádřit uznání za dva roky jeho profesionality a popřát mu hodně štěstí do další části kariéry," stojí v prohlášení Realu Madrid.

Illarramendi bude v týmu staronového zaměstnavatele nosit dres s číslem 4. Real Sociedad ho předloni prodával za více než třicet milionů eur, nyní za něho zaplatí zhruba sedmnáct milionů a podepíše s ním šestiletý kontrakt.

Fabio Coentrão také opouští Bílý balet

Dalším, kdo opouští Real Madrid, je portugalský levý bek Fabio Coentrão, který stráví následující sezónu v AS Monako. Do Realu přišel Coentrão v roce 2011 za 30 milionů eur z lisabonské Benfiky a za Bílý balet odehrál pouze 55 zápasů a vstřelil jeden gól. S královským klubem však vyhrál všechny možné trofeje - ligový titul, Copa del Rey, Ligu mistrů, španělský Superpohár, Superpohár UEFA a Mistrovství světa klubů.

Do Monaka odchází na roční hostování, podrobnosti zatím zveřejněny nebyly. Po Asieru Illarramendim je tak Coentrão druhým hráčem, který Real Madrid opustil. Otázkou zůstává, kdo v následující sezóně bude nahrazovat na levé straně obrany Brazilce Marcela.