Další zprávy

Real Madrid je ve finále MS klubů

17. 12. 2014, David Hanton

flickr.com

Real Madrid nastoupil ke svému semifinálovému duelu na mistrovství světa klubů takřka v plné sestavě, nic nepodcenil a nakonec se zaslouženě raduje z přesvědčivé výhry 4:0. Ve finále se utká s vítězem středečního souboje San Lorenzo - Auckland City a dá se očekávat, že postoupí argentinský výběr. Real byl lepší od samého začátku a po poločase vedl o dvě branky, další dvě vsítil po přestávce.

Průběh zápasu

Vyprodaný stadion v Maroku viděl svižný začátek. Obrovskou šanci hned ve třetí minutě měl Cristiano Ronaldo, ale z malého vápna ho vychytal Corona. Druhou velkou šanci zápasu si připravili překvapivě hráči Azul, nikdo z nich však do stříleného centru letícího malým vápnem nezasáhl. Skvělé přivítání si pro hráče Realu připravili místní fanoušci, kteří byli na straně královského klubu od úvodního hvizdu a každou povedenou přihrávku doprovázeli mohutným pokřikem. Jako první fanoušky potěšil Sergio Ramos, který využil špatného vyběhnutí brankáře a prosadil se hlavou z dobře kopnuté standartní situace Kroosem, 1:0.

Ze zvýhodněné situace se v 17. minutě snažili udeřit i na druhé straně hráči v modrém, ale bezúspěšně. Po klidných minutách rozvířila vody pravá strana Realu, nejdřív šestnáckou soupeře prolítl Bale, ale z jeho výpadu nic nebylo. O poznání lépe si vedl Carvajal, který naservíroval balón Karimovi Benzemovi a ten se z malého vápna nemýlil. Ve 35. minutě tak zvýšil náskok svého týmu na dvoubrankový.

Možnost snížit dal Mexičanům Sergio Ramos, který zavinil pokutový kop a dostal žlutou kartu navrch. Své umění však prokázal už podruhé v tomto týdnu Iker Casillas a penaltu lapil Torradovi, který se ve čtvrtfinále z penalty nemýlil hned dvakrát. Nic vážnějšího se do konce poločasu neodehrálo, a tak Real šel do kabin vzhledem k průběhu s hezkým dvoubrankovým vedením.

O dobrý začátek druhého poločasu se postaralo známé trio BBC. Karim Benzema vysunul Cristiana Ronalda, který našel nadýchaným centrem velšského rychlíka Garetha Balea a ten zvýšil skóre na 3:0. Další pěknou akci Ronalda a Balea zastavil praporek pomezního. Na začátku druhého poločasu dobře hrající Ronaldo vystřihl nůžky, které Coronu nepřekvapily. Druhý poločas se nesl ve znamení spolupráce centrujícího Ronalda a zakončujícího Balea. Další takovou akci v 61. minutě znovu lapil brankář Cruz Azulu. O minutu později si oba hráči role prohodili a Ronaldo zakončoval znovu ekvilibristicky, tentokráte střelou za patou. Bohužel ani toto atraktivní zakončení brankou neskončilo.

I na druhé straně se děly věci. Pěknou, kroucenou střelu vyslal střídající Barrera. Bohužel pro hráče v modrém skončila střela za bezmocným Casillasem na tyči. Hráči Los Blancos se ve druhém poločasu vyloženě bavili hrou. Cristiano Ronaldo předvedl pár rychlých koloběžek, předal míč Iscovi, který vymíchal soupeře ve vápně a k tyči poslal čtvrtý gól Realu.

K pátému gólu byl blízko střídající Khedira, který po centru také střídajícího Jesého trefil hlavou tyč. Hosté nebyli ve hře kupředu vůbec pasivní, však na připraveného Ikera Casillase si nepřišli. A protože se z poslední zajímavé šance neprosadil mladičký Jesé, utkání skončilo 4:0 a Real postoupil do již 5. letošního finále!