Mourinho opět perlí. Tentokráte si vzal na mušku portugalské týmy a vysoký plat Casillase

21. 7. 2015, Text: Redakce
 

Trenér Chelsea José Mourinho si již tradičně ve svých příspěvcích nebere vůbec žádné servítky. Naposledy to schytal jeho bývalý svěřenec z Realu Madrid a portugalské kluby. Velmi mu vadí vysoký plat Ikera Casillase a jak kluby v jeho vlasti utrácejí veliké peníze, i když zemí zmítá krize.

 
Mourinho opět perlí. Tentokráte si vzal na mušku portugalské týmy a vysoký plat Casillase
flickr.com

Kontroverzní trenér opět promluvil

Vyjádření portugalského stratéga: „FC Porto zaplatilo 20 milionů eur za Imbulu a ještě může Casillasovi nabídnout královský plat. Sporting Lisabon platí milióny trenérovi a hráčům. Fotbal všechno popírá.“

Mourinho zkritizoval průhlednost přestupu defenzivního záložníka, který zatím nemá příliš zvučné jméno a přesto se stal nejdražším nákupem v historii klubu. Zde je ovšem nutné podotknout, že skauting Porta je možná nejlepší na světě a jistě vědí, co dělají a tak je možné, že se José velmi plete.

Dále se mu nelíbí vysoký plat Casillase se kterým mimochodem vedl válku v kabině Realu Madrid. Iker bude pobírat plat ve výší 3,5 milionů eur, což je opět nejvyšší obnos v historii klubu.

Mourinho se také opřel do trenéra Jorge Jesúse, který přešel z Benficy do Sportingu a podle médií má pobírat pravděpodobně 3 miliony eur.

Portugalec pokračoval v kritice: „Fotbalový trh je devalvován, stačí se podívat, co se děje v mojí zemi, kde jsou sociální, politické a ekonomické problémy. Je to země v problémech, lidé tu dost trpí, museli si hodně utáhnout opasky, staří lidé mají problémy s penzí, daně jsou na nejvyšší možné úrovni.“

Zde je na místě připomenout, že právě při jeho prvním působení v Chelsea se začal přestupový trh razantně měnit nekonečným přílivem peněz movitého Romana Abramoviče.

Anketa

Souhlasíte s José Mourinhem v kritice portugalského fotbalu?

Ano
 
Ne