Další zprávy

Club América je mexickým mistrem

15. 12. 2014, David Hanton

ClubAmerica.com.mx

Svůj dvanáctý ligový titul získali po roce a půl fotbalisté Clubu América. Orli v odvetě místního Superfinále tamní nejvyšší soutěže Primera División de México porazili před zraky sta tisíc fanoušků na Aztéckém stadiónu tým Tigres 3:0.

Tři góly a čtyři červené karty

Finále mexické ligy se hraje na dva soutěžní zápasy v rámci Play off, Tigres však jednobrankový náskok z domácího utkání nestačil. Odveta na slavném stadionu v Mexico City přinesla kromě tří gólů Américy také čtyři červené karty, z toho tři na straně hostujícího mužstva. Hostující Burbano H. začal sled červených karet v 63. minutě utkání po pouhé minutě pobytu na hřišti.

Domácím Orlům vystříleli titul přesné zásahy Michaela Arroyoa, Pabla Aguilara a Oribeho Peralty. Club América se dvanáctým prvenstvím zapsal do historie mexického fotbalu, když získal o jeden triumf víc, než úhlavní rival Chivas Guadalajara.