Rooney dal svůj první gól až na třetím mistrovství. Zajímavé statistiky z MS

25. 7. 2014, Text: Redakce

Že brankářem s nejméně úspěšnými zákroky byl opět Angličan, asi nikoho nepřekvapí. Kdo dal ale nejpozdější branku na mistrovství a co má rodina Alexe Songa společného se Zidanem, se dozvíte jen ve statistikách zVoleje.

flickr.com
  • James Rodriguez se dokázal prosadit v jeho prvních 5 startech na MS. V letech 1970 a 1978 se to podařilo peruánské legendě Teofilovi Cubillasovi, na jednom šampionátu to naposledy dokázal Gerd Müller v roce 1970
  • James Rodriguez vstřelil gól v průměru každých 67 minut, což je nejlepší průměr MS (ve srovnání s hráči, kteří odehráli minimálně 180 minut)
Wayne Rooney dal svůj první gól až na třetím mistrovství. Zajímavé individuální statistiky z letošního mistrovství světa

flickr.com
  • Tim Cahill se prosadil na 3 po sobě jdoucích MS jako vůbec první Australan v historii
  • Miroslav Klose se stal nejlepším střelcem historie MS se 16 brankami
  • Zároveň má na svém kontě více startů na MS než kterýkoliv jiný hráč (17), druhý zůstává Cafú (16)

• Asamoah Gyan a Cristiano Ronaldo vystřelili na MS 2014 v průměru jednou za 17 minut
  • Asamoah Gyan se stal díky 6. vstřelené brance vůbec nejlepším střelcem z afrického kontinentu všech dob.
  • Jen 4 hráčům se na letošním MS podařilo v některém ze zápasů dosáhnout 100 % úspěšných přihrávek (Pirlo, Mertesacker, Kroos a Lahm)
  • Wayne Rooney si připsal první asistenci (proti Itálii) a branku (proti Uruguayi) na MS

flickr.com
  • Faryd Mondragón za Kolumbii nastoupil proti Pobřeží Slonoviny a stal se nejstarším hráčem, který kdy nastoupil na MS (43 let a 3 dny)
  • Díky startu v utkání Anglie proti Kostarice se stal Luke Shaw nejmladším hráčem, který kdy nastoupil na MS (18 let a 348 dní)
  • Švýcar Diego Benaglio byl jediným gólmanem na letošním MS, který si připsal střelu

flickr.com
  • Alžírský brankář Rais M’Bolhi připravil 2 vyložené šance pro své spoluhráči. Jen 3 hráči z jeho týmu to zvládli vícekrát
  • Marouane Fellaini byl obětí největšího počtu faulů na svou osobu (19)
  • Keisuke Honda se stal prvním japonským hráčem, který dokázal skórovat na dvou MS
  • Xherdan Shaqiri se stal prvním hráčem v histori MS (1966-2014), který vstřelil hattrick výhradně levou nohou

flickr.com
  • Jeho hattrick byl již 50. v historii MS
  • Manuel Neuer se stal první brankářem, který ve finále MS vhazoval aut (od roku 1966, kdy se sbírají statistiky)
  • 6 vítězů evropského šampionátu do 21 let z roku 2009 vyhrálo letošní MS (Neuer, Boateng, Hummels, Höwedes, Khedira, Özil)
  • Mats Hummels na letošním MS 2x vystřelil a 2x skóroval

flickr.com
  • Lionel Messi se během 120 minut ani jednou nedotknul balónu v útočném vápně
  • Mario Götze vstřelil první gól z pozice náhradníka ve finále Mistrovství světa
  • Zároveň se stal nejmladším finálovým střelcem (22 let, 33 dní) od roku 1966
  • Za 126 minut, kterého španělský útočník Diego Costa odehrál, nedokázal ani 1x vystřelit na branku (5x mimo)