Německá kanonáda pohledem statistik

9. 7. 2014, Text: Redakce

Včerejší semifinálový duel se bezesporu zapíše do dějin. Němci naprosto smazali ze hřiště Kanárky a kromě toho překonali spoustu rekordů a vylepšili si spoustu statistik. Brazilci naopak zaznamenali první domácí porážku v soutěžním zápase od roku 1978. Spoustu dalších zajímavostí přinášíme níže.

flickr.com

Brazilské statistiky

• Pro Brazilce to byla první domácí porážka v soutěžním zápase od roku 1975, kdy podlehli Peru
  • Když včera Brazílie v 52. minutě prohrávala už 5:0, měla v té době na svém kontě jen jedinou střelu na branku
  • Kanárci se stali 1. výběrem v historii, který dostal 5 nebo více branek v prvním poločase semifinálového duelu
  • Zároveň se stali teprve 3. týmem, který si po prvním dějství odnesl do kabiny 5brankovou ztrátu. Přidali se k Zaire (tehdejší název Demokratické republiky Kongo) a Haiti
  • Pokud nebudeme počítat rok 1978, kdy se hrály semifinálové skupiny, dokázali Brazilci před včerejším duelem s Německem hned 6x za sebou úspěšně zvládnout semifinálový zápas
  • Porážka 1:7 je úplně nejhorším výsledkem domácího týmu ze všech zemí, které kdy hostily MS

flickr.com

Německé statistiky

• Včerejšími sedmi brankami do sítě Kanárků se Německo stalo týmem, který vstřelil v jednom semifinálovém zápasu vůbec nejvíce branek
  • Díky včerejší kanonádě se stalo mužstvem s nejvíce vstřelenými brankami (223) v historii MS. Předskočilo Brazílii (221)
  • Včerejší zápas byl již 111. duelem Joachima Löwa na lavičce Nationalelf. To je stejný počet, jaký zaznamenali jeho 3 předchůdci (Klinsmann, Völler, Ribbeck) dohromady