Němce do semifinále poslala standardka a vynikající Neuer. Sestřih zápasu Francie vs. Německo

4. 7. 2014, Text: Redakce
 

Střetnutí Francie a Německa mají odjakživa vysokou prestiž a patřičnou rivalitu. I tentokrát se střetli dva velmi silné a vyrovnané týmy. Herně byla o něco lepší Francie, ale byli to Němci, kteří dali rozhodující gól po hlavičce Hummelse. Pověstná německá zarputilost a organizace hry tak slavila opět úspěch. Slibné pokusy Benzemy a dalších Francouzů totiž s bravurou zneškodnil brankář Neuer.

 
Němce do semifinále poslala standardka a vynikající Neuer. Sestřih zápasu Francie vs. Německo
flickr.com
Francie
Francie
0
1
vs.
 
Německo
Německo
12' Mats Hummels (Gól)
 
 
 

Německo tentokrát přesunulo Philippa Lahma zpět na pravý kraj obrany a velmi překvapivě se v obraně objevil i Miroslav Klose. Francouzi naopak vsadili na variantu s Griezmannem na levém křídle a osamoceným Benzemou na hrotu. Francie vypadala živěji, ale již v úvodu vystrašil německé fanoušky volej Beznemy.

Ve 12. minutě však zbytečně fauloval Pogba, a k exekuci přímého kopu si stoupnul Toni Kroos. Jeho pravačka zakroutila míč perfektně na hlavu Hummelse, který uklidil míč pod břevno. Francouzští obránci jednoznačně zaspali a Varane silovou přetlačovanou s Hummelsem prohrál.

Velkou šanci na vyrovnání Francouzi promarnili po půlhodině hry. Griezmann v brejku našel Valbuenu a ten bez přípravy pálil na Neuera. Německý brankář jeho střelu na zadní tyč vyrazil k Benzemovi, ale jeho instinktivní dorážka šla jenom do Hummelse  místo do branky. Víc vzruchu již první poločas nepřinesl. Snad jen několik přifilmovaných pádů Kloseho ve vápně.

Němci se v druhých 45 minutách snažili kontrolovat hru, ale Francie byla nebezpečnější. Benzema se několikrát ve vápně uvolňoval ke střele. Jeho pokusy však vždy zneškodnil v obou vápnech kralující Hummels. Matoudi se snažil Neuera propálit z úhlu, ale jen mu vyprášil rukavice. Postupně trenér Deschamps na hřiště poslal Rémyho i Girouda a Francie otvírala hru. To však byla voda na mlýn rychlonohých útočníků Müllera a střídajícího Schürrleho.

Právě Schürrle se dvakrát ocitl zcela sám před Llorisem. Francouzksý brankář svůj tým vždy podržel a zachoval naději pro Le Blues do posledních chvil. Francouzi nakonec skutečně vyrovnat mohli. V nastavení míč propadl až k Benzemovi, ale proti jeho střele pod víko reflexivně vytrčil ruku Neuer.

I přes rozpačité výkony jsou tak Němci v semifinále a v utkání s citelně oslabenou Brazílií budou patrně favority na vítězství. 

 

Sestřih zápasu Francie vs. Německo