Nejvíce střel na zápas měla Ghana. Týmové statistiky z MS

24. 7. 2014, Text: Redakce

Kdy naposledy dokázalo dát Švýcarsko gól ve vyřazovací fázi, nebo kolik minut celkově prohrávala Argentina, se dozvíte ve statistikách zVoleje.

flickr.com

Anglie

• Anglie získala na šampionátu jen 1 bod, to je pro ni nejhorší výsledek ve skupinové fázi všech dob
  • Naposledy v roce 1958 se Anglie pakovala ze šampionátu po základní skupině
Nejvíce střel na zápas měla Ghana. Podívejte se na týmové statistiky z letošního mistrovství světa

flickr.com

Argentina

• Argentina dokázala postoupit ze všech 4 semifinále, do kterých se na MS dostala
  • Semifinále mezi Argentinou a Nizozemskem bylo prvním v historii MS, které skončilo 0:0 (včetně prodloužení)
  • Argentina na tomto šampionátu prohrávala dohromady pouze 7 minut (nepočítaje nastavení)

• Ghana v průměru vystřelila během zápasu 15x, více než jakékoliv jiné mužstvo
  • Ghana poprvé v historii vypadla už ve skupině (při třetí účasti na MS). Zbývají už jen tři týmy, kterým se to ještě nikdy nestalo: Německo, Nizozemsko a Irsko

• Francie gólem Oliviera Girouda v utkání proti Švýcarsku zakulatila počet vstřelených branek na MS na 100
  • Alžírsko se stalo prvním africkým týmem, který dokázal v 1 zápase vstřelit 4 branky (Alžírsko – Jižní Korea 4:2)
  • Portugalci při prohře 0:4 s Německem poprvé ve své historii obdrželi na MS 4 branky
  • Honduras má v zápasech na MS bilanci 0-3-6. Žádný jiný tým nemá takovou černou sérii (Nový Zéland, Salvador a Bolívie prohrály 6 duelů)
  • Mexiko bylo vyřazeno v play-off už 6x v řadě od roku 1994
  • Nigérie prohrála všechny 3 její zápasy ve vyřazovací fázi v historii (0:2 Francie 2014, 1:2 Itálie 1994 a 1:4 Dánsko 1998)