Nádherný zápas strhla v závěru Francie na svou stranu. Sestřih zápasu Francie vs. Nigérie

30. 6. 2014, Text: Redakce
 

Střetnutí Francie Nigérie nabídlo dynamický útočný fotbal, který jsme na tomto šampionátu zatím moc neviděli. Hrálo se nahoru dolu a gólové šance byly na obou stranách. S postupem času byla přece jen o něco lepší Francie a dvěma góly v závěru rozhodla. Svůj podíl na nich měl i brankář Enyama. Le Blues také měli velké štěstí, že rozhodčí stáli na jejich straně. Kvůli milimetrovému ofsajdu neuznali gól Emenikeho a nechali na hřišti Matoudiho za zákrok, za který se v minulých utkáních vylučovalo.

 
Nádherný zápas strhla v závěru Francie na svou stranu. Sestřih zápasu Francie vs. Nigérie
flickr.com
Francie
Francie
79' Paul Pogba (Gól)
92' Joseph Yobo (Vlastní gól)
2
0
vs.
 
Nigérie
Nigérie
 
 
 

Francie i Nigérie vletěly do zápasu od začátku naplno a přesto, že se hrálo v tropickém hlavním městě Brasílii, měl zápas vynikající tempo. Francie nastoupila s oběma útočnými hroty Benzemou i Giroudem, přičemž hráč Realu Madrid hrál nezvykle ze strany. I Nigérie nastoupila se všemi útočnými esy Emenikem, Odemwingiem, Musou a Mosesem. Útočné rozestavení bylo znát i ve hře.

Od prvních minut se hra přelévala z jedné strany na druhou, ale o něco nebezpečnější byli Nigerijci. V 19. minutě krásně Musa zakroutil míč za obranu a Emenike ve skluzu dopravil míč do branky. Radost Afričanů však překazil zdvižený praporek pomezního. O pár minut později šli do brejku naopak Francouzi a Pogba svou dobrou akci zakončil volejem, který Enyama tak tak vyrazil. V závěru poločasu měl ještě příležitost Debuchy, ale jeho bomba skončila vedle branky.

Druhá půle přinesla snad ještě lepší podívanou než ta první. Ale hned v 54. minutě utekl míč Matoudimu, který skluzem ostře zajel do protihráče. Za podobné zákroky v minulých zápasech vždy padla červená karta, ale tentokrát byl rozhodčí milosrdný a celý incident se obešel jen se žlutým napomenutím.

Trenér Deschams oživil hru střídáním, když nevýrazného Girouda vystřídal velmi aktivní Griezmann. Jeho tah na branku byl možná rozhodujícím momentem v utkání. Francie začala dominovat. Benzema se po ukázkové narážečce s Valbuenou ocitl sám před Enyamou ale při zakončení zklamal. Další vzruch přišel v 77. minutě, když se po odraženém míči z rohu do míče opřel Cabaye a jeho dalekonosná rána skončila na břevně.

Tlak Francie sílil a ústil v řadu standardních situací. V 79. minutě roh rozehrál Valbuena, Enyama trestuhodně podběhl centr a míč jen slabě vyrazil přímo k Pogbovi, který se hlavou nemýlil.  Nigérie vrhla všechny síly do útoku, ale Francie chodila do smrtících brejků. Po standardní situaci rozehrané na krátko se opět prosadil vynikající Valbuena a naservíroval míč Griezmannovi. Ten míč sice nezasáhl, ale nešťastný kapitán Yobo si ho vrazil do vlastní sítě.

Franice byla v utkání lepším týmem, ale poklona patří i velmi sympatickému výkonu Nigérie. Francie se ve čtvrtfinále střetne ve velmi prestižním souboji s Německem. 

 

Sestřih zápasu Francie vs. Nigérie