Götzeho fantastický gól a neproměněné šance rozhodly finále. Sestřih zápasu Německo vs. Argentina

14. 7. 2014, Text: Redakce
 

Německými médii silně kritizovaný Mario Götze se stal národním hrdinou. Jeho gól v prodloužení byl nakonec jediný a Němci tak mohou slavit již čtvrtý titul mistrů světa. Ve vynikajícím zápase zklamali především střelci. Higuain i Palacio zazdili stoprocentní šance a na druhé straně se asi ještě teď diví Höwedes, že jeho hlavička skončila jen na tyči. Messi tak Argentinu k vytouženému titulu opět nedovedl.

 
Götzeho fantastický gól a neproměněné šance rozhodly finále. Sestřih zápasu Německo vs. Argentina
flickr.com
Německo
Německo
113' Mario Gotze (Gól v prodloužení)
1
0
vs.
 
Argentina
Argentina
 
 
 

Německý trenér Joachim Löw poslal do zápasu naprosto nečekaně Christopha Kramera na pozici defenzivního záložníka. Argentinský kouč Sabella nechal na lavičce Sergia Agüera a dal přednost přímočařejšímu Lavezzimu. Jinak vsadili oba trenéři na své osvědčené koně.

Držení míče podle očekávání ovládali spíše Němci, ale především po jejich individuálních chybách se dostávali argentinští útočníci k nebezpečným brejkům. Již v 22. minutě pálil z úhlu Higuain. Ten samý útočník se dostal do vyložené šance po hororové hrubce Kroose. Ten vracel nesmyslně hlavou míč na Neuera, ale místo toho vyzval Higuaina k samostatnému nájezdu. Ten se však šance školácky zalekl. Místo, aby šel vstříc osamocenému německému brankáři, celou akci zakončil uspěchanou a nepřesnou střelou.

Ten samý hráč dal průchod nezřízené radosti, když vstřelil gól ve 31. minutě. O to větší bylo argentinské rozčarování, když hráči zjistili, že gól neplatí kvůli ofsajdu. Těsně před koncem poločasu se individuálně prosadil jinak velmi dobře hlídaný Messi. Spoluhráči mu však příliš nepomohli a sám již míč do sítě dotlačit nedokázal.

První půle patřila spíše Argentině, ale v jejím závěru mohli udeřit Němci. Höwedes si krásně naskočil na Kroosův roh a zcela nehlídaný zakončoval na malém vápně. Jeho hlavička však skončila pouze na tyči Romerovy branky.

Druhá půle byla na šance o poznání skromnější. Hned po návratu z kabin se Messi vřítil do vápna a střílel z úhlu jen těsně mimo. Největší vzruch tak asi přenesl střet Neuera s Higuainem. Argentinský útočník šel za skákajícím míčem, který se rozhodl Neuer nekompromisně boxovat. Poté však jeho koleno trefilo Argentincovu hlavu a Higuain se hodně rozčiloval, že tento nebezpečný zákrok nebyl nijak potrestán.

Závěry byly v režii Německa. Těsně před koncem se prosmýkl do šance střídající Schürrle, ale Romero proti jeho pohotové střele vytáhl vynikající zákrok. V prodloužení podskočil školácky centr Hummels a Palacio byl před Neuerem opět zcela sám. Ani tentokrát si však německý brankář gól dát nenechal. Na jeho včasné vyběhnutí totiž Palacio zareagoval prachbídným pokusem o lob, který skončil úplně mimo.

Když už se schylovalo k penaltám, protáhl se Schürrle na levé straně a v tísni odcentroval před branku. Tam si centr našel Maria Götzeho, který si balón výborně zpracoval na prsa a z první pálil. Romero neměl šanci a Argentina již v posledních minutách neměla dost sil na obrat. Střídající hráči tak Německu vyhráli již 4. titul mistrů světa. 

 

Sestřih zápasu Německo vs. Argentina

Předávání trofeje a oslavy

 

Poslední komentáře

Petersoone Mario Götze byl opravdu super!!! (Reagovat)