Exteplický Džeko skóroval. Sestřih zápasu Bosna a Hercegovina vs. Írán

25. 6. 2014, Text: Redakce

V zápasu této dvojice týmů šlo o postup překvapivě už jen Íránu. Ten by však potřeboval vysokou výhru nad Bosnou a ještě se musel spoléhat na pomoc Argentinců a jejich výhru nad Nigérií. Zatímco na Messiho Argentinu se dalo spolehnout, Írán s Bosnou neměl šanci.

flickr.com
Bosna a Hercegovina
23' Edin Džeko (Gól)
59' Miralem Pjanić (Gól)
87' Avdij Vršajević (Gól)
3
1
vs.

Írán
Írán
82' Ghoochanneijhad (Gól)

Bosna konečně ukázalo něco ze svých pověstných zbraní, které ji tolik zdobily v kvalifikaci. Režisérské úlohy se konečně na plno chopil Miralem Pjanič a ve předu byl při každé příležitosti nesmírně nebezpečný Edin Džeko. I když to byl Írán, který potřeboval vyhrát, hrála především Bosna, jakoby chtěla celému světu ukázat, že si brzké vyřazení nezasloužila.

Již ve 23. minutě se prosadil na krásně za hranicí vápna levačkou Džeko. Rozhodně se však nejednalo o utkání plné šancí. Až v druhém poločasu se prosadil právě Pjanič a šance Iránu již byly minimální. Přece jen se však Peršanům podařilo dostat do souvislejšího tlaku. Vynikal především šikovný Reza.

V 82. minutě kopal Írán standartku a i když se Bosenským hráčům podařilo nebezpečí odvrátit, Íránci dokázali z odraženého míče přelstít ofsajd systém a do prázdné branky zavěsil právě Reza Ghoochannejhad. Írán cítil šanci a vrhnul všechnu snahu do útočení. Toho však dokázali rychlí bosenští útočníci využít a po brejku pečetil na konečných 3:1 Vrsajevič. Oba týmy se tak sšampionátem loučí.