Belgie postupuje po těsné výhře. Sestřih zápasu Belgie vs. Rusko

22. 6. 2014, Text: Redakce

Zápas Ruska a Belgie byl spíše velmi taktickou a fyzickou bitvou než přehlídkou nádherných akcí a velkých šancí. Největší emoce asi vyvolal zákrok ve vápně Alderweirelda, po kterém se měla kopat penalta. Rozhodčí Felix Brych však do píšťalky nefoukl. Rusové si potom vytvořili ještě několik slibných šancí, ale zklamalo je zakončení. V samotném závěru se začaly dít věci a úřadovala především Belgie. Nejprve trefil Mrallas v 84. minutě tyčku z přímého kopu a v 88. minutě se dostal Hazard po vynikajícím průniku až do vápna a předložil míč Origimu. Ten se nemýlil a v 19. letech se stal belgickým národním hrdinou.V prodloužení bylo ještě před Curtoisem několik velmi nebezpečných závarů, nakonec šli ale do brejku Belgičané. Přečíslení 4 na 2 ovšem zakončil Mirallas prachmizerně a končené skóre tak zůstalo 1:0 pro rudé ďábly. Podívejte se na sestřih zápasu.

flickr.com
Belgie
Belgie
88' Divock Origi (Gól)