Další zprávy

 
 

Paris Saint-Germain se pokoušelo získat Mourinha

13. 10. 2014, Text: Redakce
 
Paris Saint-Germain se pokoušelo získat Mourinha
flickr.com

Portugalský stratég José Mourinho se mohl v minulosti stát trenérem francouzského celku Paris Saint-Germain, když ve vedení tohoto klubu působil na pozici sportovního ředitele Leonardo.

Sám Mourinho k možnosti tohoto angažmá řekl toto: „Byl jsem Leonardovou první volbou. Řekl jsem PSG ne dokonce dvakrát."

Jednapadesátiletý trenér začínal na pozici hlavního kouče u FC Porto kde během dvou sezón u týmu získal dvakrát portugalský titul, Pohár UEFA a Ligu mistrů. Díky výsledkům, kterých s FC Porto dosáhl, si ho vyhlédl majitel FC Chelsea Roman Abramovič. Hned ve své první sezóně v Anglii se mu podařilo vyhrát s Blues Premier League a přidal k němu i triumf v anglickém ligovém poháru. V roce 2006 titul obhájil. Následující rok sice titul nezískal, zato se svým týmem triumfoval v FA Cupu. Po neuspokojivých výsledcích byl ale v září 2007 z funkce trenéra Chelsea odvolán.

Od 2. června 2008 byl trenérem Interu Milán a hned v první sezoně získal italský titul. V roce 2009 byl podle listu Gazetta dello Sport s ročním příjmem 11 miliónů eur nejlépe placeným mužem v italském fotbale, čímž předčil spoustu fotbalových hvězd. V sezoně 2009/10 získal s Interem tzv. treble, když dokázal vedle italské ligy a poháru vyhrát také Ligu mistrů.

Na konci května 2010 podepsal Mourinho trenérskou smlouvu v Realu Madrid. Portugalský stratég sice získal v Realu za 3 sezony španělský titul, španělský pohár a Superpohár, ale zároveň si proti sobě poštval v sezóně 2012/13 některé známé hráče, kterým se nelíbilo, že je přestal stavět do základní sestavy.

3. června 2013 byl oficiálně potvrzen jako hlavní trenér anglického klubu Chelsea FC a podepsal zde smlouvu na 4 roky.