Další zprávy

 
 

Monako chce přilákat Wengera

16. 10. 2014, Text: Redakce
 
Monako chce přilákat Wengera
flickr.com

Monako se chce pokusit přivést zpět na svou lavičku Arsena Wengera z Arsenalu Londýn. Francouzská kouč již tento klub trénoval. Vedení knížecího klubu bylo s uznávaným koučem v kontaktu před dvěma měsíci a i nyní mají úzké vazby.

Čtyřiašedesátiletý trenér začínal svoji kariéru v roce 1983 kdy se stal asistentem manažera v druholigovém týmu AS Cannes. O rok později byl na doporučení Alda Platiniho (otec Michela Platiniho a klubový sportovní ředitel) přijat na post manažera v prvoligovém AS Nancy. Když Nancy o rok později sestoupilo, byl mu po vzájemné dohodě odchod povolen a tak následně zamířil na jih země do Monaka kde působil dalších sedm let.

V lednu 1995 se stal novým manažerem japonského celku Nagoya Grampus Eight. Jako svého asistenta si vybral bývalého manažera francouzského celku Valenciennes Boro Primorace. Ten se v následujících letech stal jeho pravou rukou a spolupracují spolu dodnes. Wenger strávil v Japonsku osmnáct úspěšných měsíců, během kterých vyhrál Japonský superpohár a Císařský pohár.

V srpnu 1996 byl propuštěn manažer Arsenalu Bruce Rioch. Navzdory předpovědím mnoha bookmakerů, že novým manažerem se stane bývalý trenér Barcelony Johan Cruijff, byl 30. září 1996 oficiálně oznámen příchod Arsène Wengera. Přestože mu byla dříve nabízena funkce technického ředitele v Anglické fotbalové asociaci, byl Wenger pro fanoušky relativně neznámým. Noviny Evening Standard oznámily jeho jmenování titulkem: „Arsene Kdo?“