Další zprávy

 
 

Monaco plánuje přivést Rooneyho

15. 10. 2014, Text: Redakce
 
Monaco plánuje přivést Rooneyho
flickr.com

AS Monaco je připraveno nabídnout Waynu Rooneymu velké peníze. Snaží se nalákat útočníka Manchesteru United na dlouhodobý kontrakt a doufají, že ho toto přesvědčí k přesunu do Ligue 1.

Osmadvacetiletý Angličan na sebe upozornil, když se v říjnu 2002 stal nejmladším střelcem Premier League. Bylo mu 16 let a 360 dní a hrál za Everton. Jeho gól byl vítězný a Everton díky němu porazil Arsenal FC, pro který to byla první ligová porážka po téměř roce. V roce 2004 získal ocenění Golden Boy, které uděluje italský sportovní deník Tuttosport ve spolupráci s dalšími evropskými novinami vítězi hlasování o nejlepšího hráče do 21 let působícího v některé z evropských nejvyšších fotbalových lig. Nakonec po mnoha týdnech spekulací v médiích přestoupil 31. srpna 2004, tedy v poslední den přestupového okna, do Manchesteru United za zhruba 25 milionů liber.

Za svůj nový klub poprvé nastoupil po vyléčení zlomeného malíčku na noze 28. září 2004 v Lize mistrů proti tureckému Fenerbahçe. Nástup to byl ohromující – Manchester vyhrál 6:2 a Rooney dal 3 góly a na jeden přihrál. V dresu Manchesteru United se stal 5x vítězem anglické Barclays Premier League (platí po sezóně 2012/13) a podařilo se mu vyhrát i prestižní Ligu mistrů.