Další zprávy

 
 

Cavani je připraven přestoupit

15. 10. 2014, Text: Redakce
 
Cavani je připraven přestoupit
flickr.com

Edinson Cavani je údajně připraven naslouchat nabídkám, jelikož chce opustit Paris Saint-Germain již příští rok v lednu. Nejpravděpodobněji se jeví jeho přestup do Arsenalu Londýn a nebo do FC Liverpool.

Sedmadvacetiletý útočník začal svoji fotbalovou kariéru v uruguayském klubu Danubio FC. Po jeho úspěšném vystoupení na jihoamerickém mládežnickém šampionátu projevily zájem některé evropské velkokluby, např. italské Juventus FC a AC Milan, avšak Cavani se rozhodl pro konkurenční US Città di Palermo kam v lednu 2007 přestoupil za 4,5 mil. euro.

V červenci 2010 odešel do dalšího italského mužstva SSC Neapol, které za něj zaplatilo celkem 16 milionů euro. V sezóně 2011/12 vyhrál s Neapolí italský pohár Coppa Italia. 15. července 2013 podstoupil lékařskou prohlídku před podpisem smlouvy s francouzským klubem Paris Saint-Germain. 16. července se definitivně stal hráčem PSG, který za něj vyplatil 64 milionů eur, což byl francouzský rekord - Cavani se stal nejdražším hráčem v rámci francouzských klubů.