Střelec Lafata pohřbil naděje Estonců. Sestřih zápasu Sparta Praha vs. Levadia Tallinn

16. 7. 2014, Text: Redakce
 

David Lafata, kapitán Sparty, se svými pěti góly zařadil po bok legend jako jsou Gerd Müller a Lionel Messi a zařídil výhru svého týmu na domácím hřišti. Odvetný souboj bude nejspíše jen formalitou. Koukněte se na demoliční video v podání českých mistrů.

 
Střelec Lafata pohřbil naděje Estonců. Sestřih zápasu Sparta Praha vs. Levadia Tallinn
facebook.com/ACSpartaPraha
AC Sparta Praha
AC Sparta Praha
22' David Lafata (Gól)
44' David Lafata (Gól)
45' David Lafata (Gól z penalty)
55' Tony Tipurič (Vlastní gól)
57' David Lafata (Gól)
61' David Lafata (Gól)
84' Tomáš Přikryl (Gól)
7
0
vs.
 
Levadia Tallinn
Levadia Tallinn
 
 
 

Sparta do zápasu nastoupila v nejsilnější možné sestavě. Na lavičce zůstala jen letní posila Radoslav Kováč, ale obrana letenských stejně neměla prakticky žádnou práci. Sparta od začátku dominovala rozdílem třídy a celý zápas vypadal jako čekání na gól.

Góly také přišly a nebylo jich málo. Hrdinou zápasu se stal David Lafata, který jich vstřelil hned 5 a další si Estonci vrazili do vlastní sítě po jeho hlavičce. Skóre pečetil střídající Tomáš Přikryl na neuvěřitelných 7:0. Brankář Levadie Smisko rozhodně nepůsobil jistým dojmem a některé góly by se daly přičíst na jeho vrub. Prakticky neexistující obrana Levadie však svému gólmanovi prakticky nijak nepomohla.

Sparta gólovou kanonádou vyslala jasnou zprávu, že v Lize mistrů se s ní musí počítat a z odvety se stala už jen bezvýznamná povinnost. Po zápase si hráči užívali zasloužené ovace. Takto suverénní výkon jsme od českého týmu dlouho neviděli a nic na tom nesnižuje ani fakt, že se jedná o soupeře z jiné výkonnostní třídy. Právě takové zápasy zahraniční kluby zvládají bez nejmenšího slitování a je dobře, že se to povedlo i Spartě. 

 

Sestřih zápasu Sparta Praha vs. Levadia Tallinn

 

Poslední komentáře

HovadoCZ se nějak s těma sedmičkama roztrhl pytel? (Reagovat)