Další zprávy

 
 

Morata by nejradši dal své branky jinému týmu

14. 5. 2015, David Hanton
 
Morata by nejradši dal své branky jinému týmu
flickr.com

Útočník Álvaro Morata výrazně pomohl Juventusu postoupit do finále Ligy mistrů přes Real Madrid. Svému bývalému klubu vstřelil gól v Turíně (2:1) i ve středeční semifinálové odvetě ve Španělsku (1:1). Dvaadvacetiletý fotbalista však ze svých branek neměl radost a přál si, aby je vstřelil někomu jinému.

 

První šance a gól

Morata na stadionu Santiago Bernabéu využil svou první velkou šanci, když v 57. minutě po laxním bránění domácí obrany vyrovnal tvrdou střelou na 1:1. "Neslavil jsem gól, nikdy bych to ani neudělal. Byl to pro mě hořkosladký a divný pocit," řekl odchovanec Realu.

Ve hvězdami nabitém kádru Bílého baletu neměl místo a před sezónou přestoupil do Juventusu. Žádnou satisfakci ale necítil a vyřazení obhájce trofeje ho mrzelo. "Tyto dva zápasy pro mě byly těžké. Chci poděkovat madridským fanouškům. Přeju si, abych skóroval proti jinému týmu," prohlásil Morata.

Pocit jako na tréninku

"Když jsem v Turíně i tady v Madridu přišel na hřiště a viděl všechny bývalé spoluhráče, tak jsem si připadal zase jako na tréninku. Musel jsem na to rychle zapomenout a soustředit se na hru," přiznal španělský reprezentant, jenž za A-tým Realu vstřelil deset branek ve 37 zápasech.

Juventus se ve finále Ligy mistrů 6. června v Berlíně utká s Barcelonou, tedy úhlavním rivalem Realu. "Proti Barceloně to budu cítit jinak. Jsou skvělým týmem, ale to my také," upozornil Morata. "Moji bývalí spoluhráči chtějí, abychom zvítězili, a přáli mi jen to nejlepší," dodal talentovaný útočník.

 

Poslední komentáře

PůlMozek Nechali ho jít, tak co   (Reagovat)