Franz: Reus bude pro Němce větší ztráta než Ribery pro Francouze

13. 6. 2014, Text: Redakce
 

V dalším díle okénka jsme se bavili s Franzem opět o mistrovství světa. Tentokrát nám prozradil, jestli by stavěl Balotelliho nebo Immobileho, kdo je podle něj černý kůň turnaje a proč má Rooney nezpochybnitelné místo v základní sestavě Anglie.

 
Franz: Reus bude pro Němce větší ztráta než Ribery pro Francouze

Kdo bude podle tebe největší střelec mistrovství světa a proč?

Já si myslím, že Messi. Argentina má tým, který je postavený velice útočně a bude dávat hodně gólů. Messi má charakter na to, aby na šampionátu zazářil a dokázal, že se mu daří i v národním týmu. Navíc má Argentina poměrně slabou skupinu.

Kdo je pro tebe černý kůň turnaje?

Belgie a Mexiko. Belgie je tým plný individualit, ať už se jedná o Curtoise, Kompanyho, Van Buytena nebo vepředu Hazarda a Fellainiho. Ten tým prakticky nemá slabinu.
Mexiko je pro tebe asi překvapivá volba, ale středo a jihoamerickým týmům se tradičně daří, když je šampionát na jejich kontinentu. Mexiko má kompaktní tým, který je zvyklý na extrémní teploty i vlhkost, které budou v Brazílii panovat. Mnoho evropských týmů bude mít s aklimatizací naopak obrovské problémy.

Ty jsi minule favorizoval Španělsko. Přípravné zápasy ale ukázaly, že kvalita trávníku je na některých stadionech (Manaus, Sao Paulo, Maracaná) přímo hrozivá. Nemyslíš, že to může ohrozit ambice Španělů, kteří se spoléhají na hru po zemi a své tiky-taka.

Nemyslím si to. Španělsko už není jen Barcelona a tiky taka. Jejich hra bude zdravým mixem mezi Barcelonou, Realem a Atléticem. Pokud bude potřeba, Španělové opustí stereotyp krátkých nahrávek a zahrají dynamičtější fotbal. Výběr hráčů na to mají široký.

Jak může Něměcko nahradit zraněného Reuse?

To je pro Němce obrovská ztráta. Reus je excelentní hráč s vynikající formou, který se bude nahrazovat jen velmi těžko. Na levé straně uměl hru Němců vždycky rozhýbat. Naštěstí se zdá, že se Němcům rozehrál Lukas Podoslki. Ten by ho nahradit mohl.

Je větší ztráta Reus pro Němce nebo Ribery pro Francouze?

Já si dokonce myslím, že Reus pro Němce. Přece jen Ribéry letos už nebyl ten hráč co loni. V závěru sezóny se v Bayernu trápil a nejlepší výkony nepředváděl ani v reprezentaci. Vývoj formy byl u Reuse úplně opačný. Rozehrával se ke skvělým výkonům a před zraněním byl podle mě větší individualita než Ribery.

Je větší ztráta Reus pro Němce nebo Ribery pro Francouze?
 
flickr.com
 

Rooney nemá formu a anglický tisk volá po tom, aby ho trenér Hodgson posadil jen na lavičku náhradníků. Jak to vidíš ty?

Abych pravdu řekl, tuhle hysterii kolem Rooneyho moc nechápu. My, co nejsme u týmu, nevíme, jakou má nebo nemá formu. Rooney je ale pořád Rooney a hrát prostě musí. Je to velká osobnost a hrát za nároďák Anglie je něco jiného než za klub. Myslím, že bude chtít všem pochybovačům dokázat, že na to má.

Itálie řeší rébus, zda by měl v útoku nastupovat Mario Balotelli nebo Ciro Immobile. K čemu by ses přiklonil ty?

Podle mě by měl hrát jednoznačně Immobile. Je pohyblivější a na Balotelliho výstřelky už není nikdo příliš zvědavý. U reprezentace se očekává absolutní profesionalita. U Balotelliho člověk nikdy neví, co provede.

Anketa

Je zranění Reuse nebo Riberyho větší ztráta pro národní tým?

Reuse, byl ve větší formě než Ribery.
 
Ani jeden příliš chybět nebude. Francie i Německo si s jejich absencemi hravě poradí.
 
Riberyho, je to větší osobnost a Francie má měně kvalitních hráčů.
 
 

Poslední komentáře

S Reusem musím souhlasit... (Reagovat)