Další zprávy

 
 

Hiddink se o své místo u reprezentace nebojí

31. 3. 2015, Text: Redakce
 
Hiddink se o své místo u reprezentace nebojí
flickr.com

Navzdory nevydařené první polovině kvalifikace o mistrovství Evropy se trenér nizozemských fotbalistů Guus Hiddink o své místo nebojí. I když bronzový tým z mistrovství světa má zatím v české skupině k postupu na Euro daleko, zkušený kouč si prý práci užívá.

 

Není náhrada za Robbena

Spekulace o Hiddinkově odvolání se v nizozemském tisku objevily po sobotním kvalifikačním duelu s Tureckem, v němž oranje doma zachraňovali v nastavení remízu 1:1. Po pěti zápasech tak mají na kontě sedm bodů a na třetím místě tabulky ztrácejí šest bodů na vedoucí Česko a pět na druhý Island.

"Dohody platí. Nemám pocit, že by mě chtěli vyhodit. Stále si práci užívám, nic se neděje," uvedl osmašedesátiletý Hiddink na tiskové konferenci před úterním přípravným duelem proti Španělsku.

Na hře Nizozemců proti Turecku se výrazně podepsal fakt, že jim chyběla zraněná ofenzivní hvězda Arjen Robben. Útočníka Bayernu Mnichov, jenž nehrál ani na podzim proti Česku, nedokázal nahradit Ibrahim Afellay. "Afellay je jiný typ hráče než Robben a při vší úctě k Afellayovi, není to jeden z nejlepších hráčů světa. Robben ano," řekl Hiddink, bývalý kouč Eindhovenu či Chelsea.