Další zprávy

 
 

Dočkal si věří na případnou penaltu proti Lotyšsku

26. 3. 2015, Text: Redakce
 
Dočkal si věří na případnou penaltu proti Lotyšsku
sparta.cz

Záložník Bořek Dočkal se ve Spartě stal spolehlivým exekutorem pokutových kopů, které se mu daří dlouhodobě. Penaltu naposledy neproměnil před téměř sedmi lety paradoxně proti letenskému mužstvu. Šestadvacetiletý reprezentant by se k případné penaltě postavil i v sobotním utkání evropské kvalifikace proti Lotyšsku.

 

Sedm let spolehlivým exekutorem

"Teď vám řeknu, že bych si troufnul. Potom na hřišti může být vývoj takový, že se mi nebude dařit a ucítím, že je blbost, abych v tu chvíli na penaltu šel. Vždycky je to na posouzení hráče, jestli se cítí dostatečně připravený na to, že ji dá. Teď si myslím, že jsem připravený a že bych klidně šel," řekl Dočkal novinářům.

Poslední soutěžní penaltu neproměnil v květnu 2008 proti brankáři Tomáši Poštulkovi. "Asi jediná, kterou jsem nedal, byla ve finále poháru za Liberec, hráli jsme tehdy proti Spartě. Já byl ještě mladý, ale byl to pro mě nepříjemný moment a vím, že jsem po tom asi rok nechtěl o penaltách vůbec slyšet," uvedl bývalý hráč Slavie, Liberce, Konyasporu či Rosenborgu Trondheim.

Ve Spartě převzal "štafetu" po kapitánovi Davidu Lafatovi a v tomto ročníku proměnil všechny čtyři penalty v lize. Poslední gól z pokutového kopu dal Dočkal v sobotu proti Teplicím v 89. minutě za bezbrankového stavu.

Důležité je potvrdit předchozí výhry

"Myslím, že mám předpoklady k tomu, abych tu penaltu proměnil. V týmu mám jistou pozici, že bych se neměl schovávat za někoho dalšího a měl bych zodpovědnost vzít na sebe. Když už to přišlo, že Lafi (Lafata) jednou nedal a pustil mě tam, tak nevidím důvod, proč bych nechodil dál, když se mi to daří proměňovat," řekl čtrnáctinásobný reprezentant.

Se třemi góly je nejlepším českým střelcem kvalifikace, ale kvůli tomu zvýšený tlak nepociťuje. "Byl jsem součástí týmu, který byl na podzim úspěšný, i mně se dařilo střelecky, ale necítím tlak, že se ode mě góly čekají. Sám od sebe ale čekám, že budu dál co nejvíce pomáhat," prohlásil Dočkal.

Svěřenci Pavla Vrby vyhráli dosavadní čtyři kvalifikační utkání a případný domácí triumf proti Lotyšsku by je mohl už výrazně posunout k mistrovství Evropy 2016. "Situace je určitě lepší, než jsme si mohli všichni předtím představit. Teď je to takový zápas, kdy jsme poprvé úplný favorit. Všichni vnímáme, že to, co jsme si všechno uhráli, by byla hrozná škoda nepotvrdit. Tyhle body by nás už mohly hodně přiblížit Euru," dodal Dočkal.

 

Poslední komentáře

Petersoone Uvidíme Dočkale, jak to všechno dopadne   (Reagovat)