Jak se změnil Bayern pod taktovkou Pepa Guardioly?

18. 3. 2015, Text: Redakce
 

Když španělský stratég přišel do Mnichova, drtivá většina lidí říkala, že Bayern prostě hrát tiki-taku nebude a že se bude muset naopak přizpůsobit Guardiola. Chyba lávky! Bylo by hloupé si myslet, že Bayern hraje totožný styl hry jako Barcelona v době své největší slávy, ale je to rozhodně blíže tomuto stylu, než tomu „Heynckesovu Bayernu“. Ale začněme popořadě.

 

Jak Bayern získal Guardiolu

 
 
flickr.com
 

Guardiolu si bavorští funkcionáři vyhlédli už dávno před tím, než Jupp Heynckes avizoval svůj odchod do důchodu. Psalo se léto 2011 a Bayern zažíval časy, které v klubové kronice rozhodně nebudou napsány zlatým písmem. Druhé místo v lize za Dormundem, brzký konec v Lize mistrů, trenér za zenitem. Bayern musel reagovat a jedna náhrada se rýsovala, protože Pep Guardiola byl velice žádaným zbožím a nachyloval se jeho konec v katalánském klubu. V Mnichově se hrál Audi cup, prestižní toť přípravný turnaj, a Bayern byl poražen právě Barcelonou. Po zápase ve VIP zóně vedli šéfové Bayernu Uli Hoeness a Karl-Heinz Rumenigge velice důvěrný hovor, ve kterém nepochybně řešili důležité věci o fungování klubu. Do místnosti zrovna v tu chvíli vešel Pep, který se podíval směrem k představitelům mnichovského klubu a z ničeho nic sám od sebe anglicky prohlásil: „No, dovedl bych si představit pracovat tady....“ Oba dva důležití muži Bayernu zvedli hlavy od své práce poprvé jim svitla naděje na získání slavného kouče.

 
 
 

Poslední komentáře

M. Přibil Ten článek psal nějaký milovník Pepka Guardioly. Každý fanoušek Bayernu je už 2. rokem v šoku, jak se z dokonalého týmu, který ještě posílil o Goetzeho a Lewandowskeho, Benatiu, Alba vyrostl... mohl stát tak nudný, zranitelný a pomalý tým. BAYERN získal v duelech s týmy v bundeslize, které hráli letos poháry, z 24 možných bodů 12... to svědčí za vše. Fotbal je to účelný, porazí VŽDY slabé týmy, ale jakmile přijel jen trochu lepší mančaft, šla celá kombinační hra do prdele! Hra na 5 obránců to jen vystihuje, jak může autor článku napsat, že za bývalého trenéra Bayern zatahoval obránce, oni byli za zápas asi 5x více v útoku než teď! Takový Bernat je jen lehký doplněk Alaby, který tu lajnu opravdu piloval a v kombinaci s Ribérym byli nepřekonatelní, Lahm, celý život pravý bek, právem vyhlášený nejlepší pravý obránce minulého roku a za co dostal tu cenu? Za to, že hrál 2 týdny na MS pravého beka. Myslím, že jako střední záložník, je naprosto průměrný. Prostě Guardiola místo toho aby vhodně doplnil nejlepší tým na světě, tak ho celý překopal, chtěl být legendární, ale místo toho sklízí posměch vlastních fanoušků. Ano vyhrajeme ligu, dá-li bůh i pohár, ale LM? To je utopie, jen co narazíme na trošku lepší tým rozsype se nám celý ten styl na napadání, které stačí lehce obejít kolmicí (viz Wolfsburg), celý pomalý zdlouhavý útok, jen stačí trošku napadat a mi nemáme komu vepředu nahrát při stylu na 5 obránců a 2 def. záložníci... A ještě jedna poznámka, vzpomeňte si na zápas proti Realu za Heycknese a za Guardioly... Bayern byl za prvně jmenovaného jasně herně lepší... za druhého jsme doma dostali 4ku a každý brejk byl buď 3 na 3 nebo dokonce 3 na 2. Už tehdy měli toho "inovátora" vyhodit a zase jsme mohli hrát pohledný fotbal... M. Sammer každý zápas sedí ruce v dlaních a říká si, co to hrajeme   (Reagovat)

Raul 007 Je to sice válec, ale fotbal hráli hezčí dříve... (Reagovat)