Mladý tým Anglie může být lepší než Zlatá generace

 
 
 
flickr.com
 

Od generace hráčů kolem Lamaprda, Gerrarda, Terryho, Ferdinanda a dalších se čekaly v dresu Anglie velké věci. Zlatá generace, jak se těmto hráčům přezdívalo, však nedovezla z žádného velkého turnaje ani bronz, natož zlato. Po letošním neúspěšném mistrovství světa tak došlo k velké generační obměně a nutno říct, že nová svěží Anglie před sebou rozhodně nemá temnou budoucnost.

Především mladí hráči jako Sterling, Sturridge, Welbeck, Wilshare, Shaw, Chambers, Oxlade- Chamberlain nebo Ross Barkley dávají naději, že Anglie by mohla být zase po dlouhé době zemí, se kterou se musí na velkých turnajích počítat. Především Welbeck a Sterling zahráli skvěle proti Švýcarsku a Anglie tak porazila hned na úvod kvalifikace svého nejtěžšího soupeře. Při tom Albion měl v minulých letech spíše potíže se na hlavní turnaje vůbec probojovat a vyhnout se baráži.

Když uvážíme, že do Eura 2016 jsou ještě necelé dva roky, všichni angličtí mladíci mají spoustu času vyhrát se v hráče světové extratřídy. I když mnoho Angličanů nevěří, že Roy Hdgson je trenér, který by mohl Anglii dovést k úspěchům, je velmi pravděpodobné, že hráčský potenciál na to bude mít.