Island bude kousat

 
 
 
flickr.com
 

Když se losovala kvalifikační skupina Česka, nebyl to hezký pohled. Vedle silných Nizozemců jsme nalosovali horkokrevné Turky, Island, který se málem přes baráž s Chorvaty probojoval na mistrovství světa a houževnaté Lotyše s Kazachstánem.

Utkání mezi Tureckem a Islandem však ukázalo, že to může být právě Island, který bude Českému týmu nejvíc šlapat na paty, pokud jde o postup na Euro. Islanďani si hravě poradili s Turky, které jednoznačně přehráli 3:0. Zápas sice ovlivnila červená karta v 60. minutě, ale v té době už Turci stejně prohrávali 1:0 a rychle výpady Vikingů z ostrova gejzírů a sopek zastavovali jen za cenu žlutých faulů.

Tým je pod vedením švédského kouče Larse Lagerbäcka neuvěřitelně kompaktní. Když se podíváme na soupisku, tak zde najdeme hráče, kteří hrají pravidelně Premier League za Swansea a Cardiff nebo nastupují ve Veroně, Kodani a dokonce Ajaxu. Bohužel většina českých reprezentantů o sobě rozhodně nemůže říct, že by se dlouhodobě prosadila v ostré zahraniční konkurenci. Zápasy s Islandem tak budou mnohem těžší, než by se nezaujatému pozorovateli mohlo zdát.