5 dosavadních překvapení prvního ročníku Synot ligy

31. 8. 2014, Text: Redakce
 

Synot liga se přehoupla teprve do své druhé třetiny, přesto se objevila již řada výsledků a momentů, které by před měsícem tipoval jen málokdo. Letošní ročník nejvyšší soutěže zatím nenudí a zdá se, že nabídne daleko vyrovnanější bitvu o horní příčky v tabulce než ten předchozí. Pojďme se tak společně podívat na 5 největších momentů u kterých fotbalový divák kroutil hlavou nejvíce.

 

Trápení Sparty Praha

 
 
sparta.cz
 

Zcela jistě největším překvapením pro všechny fanoušky se stal zadřený motor buldozeru jménem Sparta Praha. Tým, který minulou sezónu drtil soupeře se silou ocelové pěsti, a o němž Ivan Hašek prohlásil, že má nejlepší hráče za posledních dvacet let, zůstal daleko za očekáváním. Přesto začátek tak vůbec nevypadal.

Sparta plnohodnotně navázala na předešlou sezónu a v prvním soutěžním zápase nasázela soupeři z Pobaltí sedm branek. I další zápasy se odehrávaly ve velice podobném duchu. Až do osudného utkání o vysněnou Ligu mistrů v Malmö. Tam zažila sparťanská sestava velice kruté déjà vu v podobě švédského výprasku. Od toho momentu na všech sparťanech byla znatelná psychická deka, která si společně s velkou marodkou vzala svou herní a výsledkovou daň.

Nejvíce hra Sparty utrpěla pak ztrátou Maria Holka. Absence sparťanského stopera skutečně ukázala, jak je jeho klid a konstruktivní rozehrávka pro současnou hru Sparty stěžejní. Nejvíce pak tím trpěla záložní řada, která se nedokázala vypořádat s větší hloubkou hry. Na sparťanské krizi si smlsli fanoušci Baníku Ostrava a Dukly Praha, kteří Spartu porazili shodně 1:0. Ta však může být opět brzo u konce. Pokud Sparta dokáže udržet hru a nasazení, které předvedla ve čtvrtečním utkáni proti Zwolle. To však prozradí až neděle, kdy na Letnou zavítá silný Jablonec.