10 nejvýhodnějších přestupů tohoto léta

8. 9. 2014, Text: Redakce
 

I když většina zraků uplynulého léta byla upřena na přestupové bomby jako James Rodríguez, Angel Di María nebo Radamel Falcao, redakce zVoleje se zaměřila na ty, které nezaujaly výškou přestupové částky, ale naopak tím, jak levně se podařilo hráče koupit. Podívejte se na výběr deseti borců, u nichž je poměr přestupové částky a dlouhodobé výkonnosti nejlepší.

 

Robert Lewandowski - z Borussie Dortmund do Bayernu Mnichov zdarma

 
 
flickr.com
 

Bayernu se povedl opravdu husarský kousek, když přilákal jednoho z nejlepších útočníků světa po skončení smlouvy zcela zadarmo. Naopak vedení Dortmundu zaplatilo v tomto případě daň z nezkušenosti ve fungování světových velkoklubů.

Už v době, kdy bylo jasné, že Lewandowski roste v hráče světové extratřídy, odmítlo vedení Borussie prodloužit polskému reprezentantovi smlouvu. Součástí dohody by samozřejmě bylo signifikantní zvýšení platu. Tomu se v Dortmundu chtěli vyhnout a o navýšení kontraktu začali vyjednávat až před minulým létem. To už se však Lewandovského agent začal poohlížet jinde a v Mnichově jsou vždy připraveni odkoupit nejlepší hráče svých největších rivalů z Bundesligy.

Dortmund však po odchodu Götzeho další potupný přestup zablokoval a Lewandowski tak zůstal až do vypršení platné smlouvy. Letos v létě tak mohl zamířit, kam chtěl, ale už od zimy bylo jasné, že jeho další působiště bude právě Alianz Arena, kde mu slíbili královskou mzdu.

O výhodnosti tohoto přestupu se prakticky nedá pochybovat. Jediným otazníkem je, jak Lewandowski zapadne do Guardiolova systému. Španělský kouč má totiž se zapracováváním útočníků do hry týmu tradičně značné problémy. Etó, Ibrahimovič nebo Mandžukič by o tom mohli vyprávět.