8. Začarovaný kruh

 
 
 
flickr.com
 

Někdy se prostě stane, že se dostanete do nepříjemné situace a čím déle v ní jste, tím hůře se z ní dostává. Dortmund je na tom letos v podstatě stejně. Ještě horší, než samotný fakt, že to prostě nejde, musí být pro hráče to, že když jejich tým konečně vyhraje, trable stále nekončí.

Borussia totiž sice několikrát na podzim zvládla konečně vyhrát, v táboře jejich příznivců tak začal převládat názor: „Tak a krize je zažehnána.“, což ovšem pravda nebyla. Po jedné nebo dvou výhrách přišla další facka v podobě prohry s o hodně méně renomovaným týmem a celá situace se zas vrátila. Hráči si tak nejspíš říkají: „Co mám sakra dělat? Dá se to vůbec přemoct?“. Začínají pochybovat sami o sobě, o metodách trenéra a o nastolené cestě týmu.

Další zajímavou věcí je to, jak si Dortmund počínal v Lize mistrů. To, že vyhrál skupinu, ve které měl Arsenal, Anderelecht a Galatasaray vypovídá o tom, že důležité zápas tento tým stále umí. Jenže co si hráči neuvědomují je to, že teď je pro ně každý zápas klíčový. Už nejsou v situaci, kdy by hráli o poháry, kde jeden bod nic moc neznamená. V tuhém boji o udržení má každý bod cenu zlata a je jedno, jestli je ze zápasu proti Bayernu nebo Paderbornu. Teprve až tohle celý Dortmund akceptuje, může se vydat na cestu zpět. Ani poslední výhra proti Freiburgu na těchto faktech zhola nic nemění.

 
 
 

Poslední komentáře

BVB09Nick Souhlasím, autor článku je určitě velkým odpůrcem BVB, jelikož takhle kritizovat celý klub dokáže jen odpůrce. Kagawa v MU nehrál, tak se potřebuje dostat do formy a přestupy Mkithariana, Aubameyanga a Kampla (který si s Marcem na hřiši rozumí, jak to už několikrát předvedl) já považuji za povedené (Reagovat)

Schwarzgelben Haha, redaktor by se měl hodně rychle vzpamatovat     Dortmund půjde nahoru a bylo to vidět právě v zápase proti Freiburgu, kdy začínala hra připomínat klání před krizí! Echte liebe! (Reagovat)